Ostrov z ledu

7. march 2017 at 14:06 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Příběhy o severských končinách

Byl jeden básník co snil o severu. Psal o verše o zimě, ledu a mrazu a temnotu své duše. Spadal pod Prokleté básníky. Jmenoval se Daryn Lyber. Jednoho dne si usmanul, že se vydá na sever. Peníze nějaké měl ale chtěl plout jako poutník. Snil o polární záři. A na severu klidne i bouřlivě zemřít. Byl vášnivý a nespoutaný jako samotné vlny moře či oceánu. Jeho cesta počala z Evropy. Miloval to vzrušení. Tehdy ještě jezdili vládci v kočárech a lidé žili v chudobě. Ale on si nabral nějaké tehdejší peníze od hraběte Ravenara II. on tehdy kupoval jeho díla totiž. Ravenar jeho díla obdivoval a tak mu za jeho kousky pěkně platil.


A nakonec mu i dal nějaké peníze na jeho putování světem až tak ho měl rád. Ano Ravenar se do něj zamiloval. Avšak v té době homosexualita byla zakázána a trestána smrtí. Ano oba se milovali. Byla ta láska vzájemná. Občas spolu spali také pro to mu Ravenar dal pěníze na cestu aby ho nechytili a aby to vše bylo utajeno. Chtěl ochránit oba svým odloučením. A tak Daryn vyjel na cestu. Slýchaval historky o bájném ostrově z ledu. Rozhodl se ho najít. Prý tam má být poklad. Rozhodl se jet a plout po stopách vikingů.

Projel a prošel několik států a zemí až se dostal k moři. Tam se nalodil na lodičku a vydal se v chudobě na moři k severu. Na cestách se stal členem obávaných pirátů co též hledali tento ostrov. Ano stal se z něj pirát a zalíbilo se mu to. Jeho vášen k severu roztla. Propluli širé moře přes oceány až našli bájný ostrov z ledu. Ostrov byl obrovský a vysoký. No jako piráti měli výbavu nějaké lana a kovové cvoky na lezení. Takže se vydali k nebesův po Ostrově z ledu. Vyšplhali na vrchol Ostrova z ledu a rozhlíželi se kolem.

Ostrov byl opuštěný někde u Islandu...Stracený ve vlnách moře. Začali podle mapy hledat místo pokladu. Prohledali ostrov vzůhru nohama a nic nenašli. No nenapadlo je, že poklad je pod oním ostrovem. Nakonec zde zemřeli někteří ve vlnách a stali se z nich kanibalové. Jediný kdo přežil byl Daryn.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement