Jezero v kopcích

29. march 2017 at 14:35 | ┼Nemessis Rio Kurumi ┼ |  Příběhy bez pokračování

Bájné jezero v kopcích leží v Dewarově údolí. Koluje o něm mnoho legend a bájí, příběhů. Avšak v dnešní době o něm nikdo neví možná proto že každý kdo o tomto místě věděl tak zemřel takže se dochovali jen míty a legendy o bájném jezeře v kopcích. A já vám budu o něm vyprávět. První legenda se jmenuje Kolovrátek a jezero.


Prý zde v malé chaloupce žila byla jedna stařenka co tkala na svém kolovrátku. Onen kolovrátek byl prý magický a začarovaný známou čarodějnicí Asy. Prý každá košile či věc utkaná na onom kolovrátku uměla to, že když si něco utkaného z kolovrátku někdo oblékl tak daný bod byl neviditelný. Prý ona stařenka vyráběla neviditelné pláště na svém kolovrátku. Známá čarodějnice ho prý zaklela pro tu stařenku jako dar za službu. Ale kdo ví jaká to byla služba.

Další legenda se jmenuje Jezero a vodník. Prý každý kdo zde u jezera byl tak zmizel. Říkávalo se, že zde žije zlý vodník co topí lidi a krade jim jejich duše. Avšak žádné tělo se prý v jezeře nenašlo tak kdo ví.Prý se zde utopilo mnoho lidí jež těla se nenašli. Takže kdo ví co se nimi stalo doopravdy.

Další příběh se váže k místní skále. Nějaký muž zde měl údajně spáchat sebevraždu. Avšak toto tělo se už našlo. A údajně zde vraždí od té doby jeho naštvaný zlý duch. Je pravda, že se zde pár těl našlo a některé záhadně zmizeli. Takže vše je sporné.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Beznitka Loutkovská | Email | Web | 4. september 2017 at 17:39 | React

Kdyby ty legendy byly napsané trochu víc do detailu, ničemu by to neuškodilo, ale nevadí. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama