Lurtz

16. january 2017 at 22:36 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Crazy mess of Three Worlds- side characters
VěkNeznámý
PohlavíMuž
DruhSkurut-hai
TitulKapitán Skurut-hai
RoleVedlejší
KarmaZlá
AutorPeter Jackson
HrajeLawrence Makoare
BlízcíSaruman, Uglúk
VýskytPán prstenů, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II

Lurtz je kapitánem skupiny dvou set Skurut-hai, kteří jsou stvořeni, aby vyvraždili Společenstvo a přivedli Froda Pytlíka s Prstenem Moci k jeho pánovi Sarumanovi. Objevuje se pouze ve filmu. Stejně jako ostatní Skurut-hai, i on je nadmíru silný, skoro necítí bolest, je agresivní a hladový po krvi a měří přes dva metry.

Jako každý skřet a Skurut-hai ze Železného pasu je označen bílou (Sarumanovou) rukou, ta jeho se vyskytuje na čele. Zrodil se z bahna Železného pasu v roce 3019 Třetího věku. Kapitánem se stal díky své síle a agresivitě, která se ukázala, když uškrtil skřeta, který mu pomohl spatřit světlo světa.

Do akce byl vyslán, když Společenstvo plulo po řece Anduině k Rauroskému vodopádu. Kapitán je se svou skupinou neúnavně pronásledovali přibližně dva dny. Pak je konečně dohnali a strhla se bitva, do které se Lurtz moc aktivně nezapojoval.

Zřejmě vůbec nebojoval, dokud neuslyšel Boromirův roh troubit na pomoc. Tento zvuk Skuruta přilákal až k němu. Tam, na palouku Parth Galen zasáhl Lurtz Gondorského válečníka třemi šípy, což mu znemožnilo bojovat, ale Boromir přesto přežil, načež se k němu kapitán Skurut-hai přiblížil na vzdálenost tří kroků a chtěl Boromirův život ukončit vstřelením šípu do hlavy, ale před výstřelem ho srazil stranou Aragorn.


Následoval brutální boj na život a na smrt, v němž měl větší převahu Lurtz. V jednu chvíli už to vypadalo na Aragornovu smrt, ale ten se zvedl, usekl Lurtzovi ruku a probodl ho. Ten si z toho zřejmě nic nedělal a skrz čepel meče se přiblížil k muži, aby ho mohl alespoň kousnout, načež z něj Aragorn zbraň vyňal a setnul mu hlavu.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Těšíš se na povídku Šílené patálie Tří světů?

Ano moc 57.1% (4)
Ano 0% (0)
Ne, vůbec 0% (0)
Ne 42.9% (3)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement