Hlídač

16. january 2017 at 22:34 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Crazy mess of Three Worlds- characters

VěkNeznámý
Pohlavízřejmě Muž
DruhZnetvořená krakatice
TitulHlídač Ithildinu
RoleVedlejší
KarmaZlá
AutorJohn Ronald Reuel Tolkien
Hrajenikdo
BlízcíMorgoth Bauglir
VýskytPán prstenů, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II, Pán prstenů (film)
Obří, nestvůrná krakatice, jejíž jméno je neznámo a v knihách Johna Ronalda Reuela Tolkiena je označena jako Hlídač střeží západní bránu Morie, Ithildin. Žije v temném, stojatém, tajemném a nepříjemném jezeře Sirannon, které se nachází přímo před Ithildinem. Její původ či raná historie je neznámá, zřejmě byla vytvořena nebo vznikla jakýmsi nekalým zkřížením, které zařídil Melkor v Prvním věku.

Když v roce 2989 Třetího věku trpaslík z Osamělé hory Balin a jeho družina chtěla rekolonizovat Morii, Hlídač se zmocnil Óina, jednoho z bývalých členů výpravy Thorina Pavézy a zabil ho, když byl na průzkumu západní brány. O pět let později byla Morie opět převzata skřety a trpaslíci byli pobiti. O sto třicet let později, neboli roku 3019 Třetího věku se skrz Morii pokusilo dostat Společenstvo Prstenu, jemuž se nedařilo projít přes Mlžné hory právě západní bránou Ithildin. Když vůdce skupiny Gandalf nemohl dveře heslem otevřít, frustrovaný Boromir vrhl do jezera kámen a nevědomky Hlídače probudil. Ten je po otevření brány napadl a pokusil se zabít hobita Froda, ale Sam mu zranil chapadlo, takže ho pustil a Společenstvo prchlo do Morie. Hlídač za nimi pak strhl kameny a stromy, aby se nemohli vrátit.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)
Společenstvo se nemohlo dostat přes Mlžné hory a nejbližší možná další cesta byla skrz Morii západní bránou Ithildin. Gandalf se pokusil otevřít dveře, ale nezdařilo se, a tak se znudění hobiti Smíšek a Pipin bavili házením kamenů do vody, byli ale zastaveni Aragornem. Probudili však Hlídače, který se pomalu přesouval k nim. Společenstvo mezitím vstoupilo do Morie, ale objevilo kostry zabitých trpaslíků a bylo jim jasné, že musí zpátky. V tu chvíli ale Hlídač lapil Froda, jenže Sam mu zranil chapadlo, takže ho pustil. Rázem ale vystřelilo dvanáct dalších, a opět byl jako terč Frodo. Byl lapen chapadlem a ostatní chapadla zaměstnávaly Společenstvo. Hlídač se začal vynořovat z vody, aby hobita pohltil, ale Boromir mu usekl chapadlo a pak ho chytil. Když Společenstvo prchalo zpět do Morie, Legolas střelil Hlídače do oka šípem. Hlídač se poté prakticky celý vynořil z vody a za Společenstvem strhl na Ithildin balvany a stromy, aby se nemohli vrátit. Jeho další osud je neznámý, pravděpodobně ještě v Sirannonu žil dlouho.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Těšíš se na povídku Šílené patálie Tří světů?

Ano moc 57.1% (4)
Ano 0% (0)
Ne, vůbec 0% (0)
Ne 42.9% (3)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement