Hermiona Grangerová

16. january 2017 at 5:04 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Crazy mess of Three Worlds- characters
  • Hermiona Grangerová


Věk11 - 37 let
PohlavíŽena
DruhČlověk / kouzelník
TitulPrefektka, Čarodějka z mudlovské rodiny
RoleHlavní
KarmaKladná
AutorJoanne Rowlingová
HrajeEmma Watson, Noma Dumezweni
BlízcíHarry Potter, Albus Brumbál, Ron Weasley, Rubeus Hagrid, Victor Krum
VýskytHarry Potter, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Ohnivý pohár

Hermiona Grangerová, celým jménem "Hermiona Jeane Grangerová" je jednou z hlavních postav knih a filmů o čarodějnickém učni Harry Potterovi.


Osobnost


Hermiona byla dívka, která dokázala oslnit svým brilantním intelektem stejně tak, jako brzkou vyzrálostí a pracovitostí. Při slavnostním ceremoniálu Moudrého Klobouku jí chtěl dokonce přiřadit k Havraspáru, který byl plný studentů, jenž vlastnili tyto úctyhodné vlastnosti. Ta si však stejně jako Harry Potter vybrala Nebelvír, k čemuž Moudrý Klobouk přihlédl. Vždy dokázala důstojně reprezentovat svou kolej a její přednosti, což se týká zejména její odvahy a loajality vůči svým přátelům.

Častokrát neměla ani ona sama žádný problém v doučování svých spolužáků, a to především v dopomáhání s domácími úkoly. Tuto službu každý chytrý spolužák využil, neboť byla dívka proslulá svým "vše-ználkovstvím", kterého se jí dostalo díky neobyčejné zálibě v knihách. Naneštěstí to mělo i stinnou stránku, neboť byla tak dobrá a ctižádostivá, že se neohlížela na ostatní, a tím je tak svým talentem dokonale zastínila. Ti se tak v pozdějších dobách celkově radovali z jakéhokoliv dívčina pochybení.


Svůj vlastní život zasvětila logice, díky které ji nikdy neunikl sebemenší detail. Díky logice však přišla o víru v bájné příběhy, neboť nebyl jediný důkaz, jenž by potvrzoval jejich důvěryhodnost. To byl důvod, proč se tak často dostávala do sporu se svými přáteli. Hermiona je ztělesněním emancipovaného druhu řádu, díky čemuž tak nerada překračuje školní řád - pokud tedy není častokrát v sáze vyšší dobro. Tato dívka byla také velmi svéhlavá a cílevědomá, což se zasloužilo o nemalé slovní konfrontace se svými přáteli, které se mnohdy snažila přesvědčit o své vlastní pravdě. Přesně tato vlastnost vypovídala o jejím specifickém druhu panovačnosti, který se stal v očích jejích blízkých spíše zápornou vlastností. Vše je nakonec pouze přetvářkou, kterou maskuje své nízké sebevědomí a strach z odmítnutí či neúspěchu.

I přesto je její nejsilnější stránkou stala silná vůle a již zmiňovaná věrnost, neboť i pod velkým tlakem a mučivou bolestí nezradila jak své přátele, tak jejich důvěru. Dokonce svým přátelům dokázala překvapivě vypomoci v jejich osobním životě, a to i přes skutečnost, že ona sama mnoho románků neměla. Konkrétně tak vypomohla Ginny, kterou směrovala k tomu, aby si Harryho přestala natolik všímat. Pravdou je, že i ona sama přes všechny své kvality nebyla tak taktní, jak by se mohlo na první pohled zdát. I přesto je však na Hermionu poukazováno jako na velmi citlivou a empatickou dívku, která mnohdy nedokázala udržet své vlastní slzy na krajíčku.

Hermiona z celé trojice zřejmě nejhůře zvládala neočekávané situace, což se postupem času změnilo a sama své okolí začala důkladně analyzovat.


Zajímavým faktem byla na Hermioně skutečnost, že se za svých mladých let velmi podobá Harryho matce Lily. Ta též pocházela z mudlovské rodiny, přičemž byla považována za výjimečnou čarodějku své generace, která svůj temperament ztrácela pouze ve jménu jednoho muže. Z mladé a neduživé Hermiony se tak postupem času stala velmi agilní a atraktivní dívka, kterou charakterizovala hustá hříva tmavších vlasů s hnědými oky a panovačným hlasem. Hlas se totiž v záchvěvu vzteku jakýmsi záhadným způsobem změní na pisklavější.

Po vzhledové stránce byla jako mladé děvče velmi kritizována kvůli svému předkusu, který časem díky magii dokázala napravit. Zároveň se svému vzhledu nikdy pracně nevěnovala, což bylo jen na škodu, protože pokud se patřičně upravila, odkryla přenádhernou mladou dámu hodnou nespočtu komplimentů.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Máš rád Harryho Pottera?

Ano, miluji 50% (3)
Ano docela 33.3% (2)
Ne, vůbec 16.7% (1)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement