Černý hrad kapitola 4- Dítě s rudýma očima

19. january 2017 at 0:34 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Black castle

Když dorazili na Černý hrad tak neznámého upíra chtěli na místě její rodiče popravit. Akasha královna prokletých nebyla nadšena z příchodu cizího upíra na jejich královský pozemek. Chtěla jeho popravu, ale její šlechtická dcera žadonila a v slzách prosila aby ho nechali žít. Řekla, že když když zemře on přidá se k lovcům a zničí je a pak se zabije. Moc se zamilovala a on též. Chtěla si ho vzít za muže a založit s ním rodinu. Hodně se pohádali, ale většina rodu se přidala na její stranu a nového upíra přijali mezi sebe. A navíc část starého upířího zákonu je, že když si upír zvolí druha pro věčnost tak společník nesmí nabídku odmítnout jinak je to bráno jako urážka. Takže Akasha neměla moc na výběr. A navíc zákony psala vlastní rukou. Takže je nahraná. V podstatě by nakonec byla sama proti sobě. Takže nakonec musela se svatbou souhlasit jinak by proti sobě poštvala svůj vlastní rod a klan. Takže i když se ji to příčilo v žaludku nemohla dopustit vzpouru vlastního rodu. Takže nakonec svatbu povolila. Nic jiného ji nakonec nezbylo.


Její dcera se rozzářila euforií a štěstím. Svatba se naplánovala na druhou noc na blízkém hřbitově. A slunce venku svítilo, ale do podzemních chodem hradu se nedostalo. Pomalu všichni ulehli do svých rakví a usnuli. Musí se pořádně vyspat na velikou svatbu a noční slavnost. Těšili se. Moc často se u nich takovéto chvíle nedějí. A nastal čas před svatbou...Ona měla nádherné černé dlouhé viktoriánské šaty rudou růži ve vlasech černé stíny, černé rty a černé dlouhé nehty. Na nohou měla černé střevíce na podpatku. On měl rudou viktoriánskou košili černé viktoriánské sako a viktoriánské černé kalhoty a černé boty. Jeho oči též lemovali černé stíny a rty byli černé.

A vyšli na hřbitov. Jeho rod už čekal na onom hřbitově. Blížila se pro oba rody veliká událost. Ne že se blížila jen svatba, ale svatbou se spojí i tyto dva rody a klany. Klan Černé srdce s klanem Rudé vrány. Hřbitov byl plný upírů. A přišli snoubenci. Až na své svatbě zjistila, že její láska je králem klanu Rudé vrány. Dal ji kytici černých růží. Vyměnili si prstýnky políbili se a potom oba rody letěly na krvavé hody. Za tuto noc vyvraždili deset vesnic a pět měst. A ti dva dostali jako věno Rudý zámek na skále v hustých lesích a každý novou rakev. Po třech měsících...

Bylo to za temné letní bouřlivé noci. Vichr lámal stromy a obloha se barvila do ruda. Ani hvězd nebylo viděti. Rudý úplněk se občas vynořil z přikrývky temných mraků. Noc temná jako by sám ďábel zuřil na této spustlé zemi. Ano tehdy se to stalo. Na tento pustý svět přišel malý chlapec. Zprvu vypadal normálně. Až na..nelidské rudé oči. Ano v těchto temných časech plných smrti, válek, krve prolití se narodil tento zvláštní chlapec. Na zámku v horách kde krkavci a vrány hráli svou píseň. Války mezi nebem a zemí. Nekončící boje o moc a vládu. Samá nenávist a zloba. Chlad a chudoba. Ano byl to upíří syn do vládnoucí královské rodiny všech upírů. Byl synem prokleté princezny a osamělého umělce.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Líbí se ti povídka Černý hrad?

Ano, miluji 75% (3)
Ne, vůbec 25% (1)

Comments

1 Kristen | Web | 19. january 2017 at 10:11 | React

Som zvedavá veru čo to dieťa povyvádza :-)

2 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 19. january 2017 at 13:40 | React
3 J. P. Krůlýk | Email | 24. january 2017 at 6:20 | React

10 vesnic a 5 měst... Dobrá hostina...

4 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 24. january 2017 at 7:03 | React

[3]: Ano výtečná hostina :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama