Balin

16. january 2017 at 22:07 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Crazy mess of Three Worlds- characters

Věk231 let
PohlavíMuž
DruhTrpaslík
TitulVládce Morie, Dobrodruh
RoleVedlejší
KarmaKladná
AutorJohn Ronald Reuel Tolkien
HrajeKen Stott, Oldřich Vlach, Don Messick, James Arnold Taylor, Victor Raider-Wexler
BlízcíBilbo Pytlík, Dvalin, Thorin Pavéza, Kili, Fili, Óin
VýskytPán prstenů, Hobit, Hobit: Neočekávaná cesta, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Hobit: Šmakova dračí poušť
Balin byl jeden z nejmoudřejších a nejváženějších trpasličích vůdců, kteří kdy obývali Středozemi. Tento muž patřil do Durinova domu, který se dožil úctyhodných 231 let.Mládí

Balin
Balin
Narodil se roku 2763 Třetího věku jako prvorozený syn váženého, trpasličího válečníka jménem Fundin. Po dovršení sedmého roku života, byla Osamělá hora napadena Drakem Šmakem, který království zničil a všechno jeho bohatství si přisvojil. Při obraně Ereboru zemřelo nespočet trpaslíku, kteří byli dlouho oplakáváni. Tehdy byl Balin se svým otcem donucen odejít do vyhnanství, a tak několik dní a nocí putovat nebezpečnými kraji, dokud nedošel k branám Thrórova království, ležícího na Vrchovině, která ležela na sever od řeky Želíz.
Dva roky po vstupu do Exilu přišel na svět i další Fundinův syn jménem Dwalin, Balinův mladší a tvrdohlavější bratr. Balinův otec bojoval ve válce trpaslíků a skřetů společně se svými syny mnoho let, dokud roku 2799 nepadl v bitvě u Azanulbizar.
Po této bitvě a dalších mrtvých se ještě jako mladý rozhodl s králem Thrainem odejít do Eriadoru a tím tak kolonizovat Modré Hory. Tehdy se rozhodl se svým drahým přítelem Thorinem opět dobít Erebor a tímto činem ukončit útlak, který byl od zničení Ereboru na trpaslíky vyvíjen.
Společně se tak s Králem, nejmoudřejším z Istari a několika dalšími trpaslíky rozhodl vydat pro posledního člena výpravy, který přebýval v malé, odlehlé oblasti, do Kraje. Zde se seznámil s Bilbem Pytlíkem, mladým, avšak statečným hobitím nekňubou, kterého po delší době donutila zvědavost a touha po dobrodružství vyrazit na cestu.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Těšíš se na povídku Šílené patálie Tří světů?

Ano moc 57.1% (4)
Ano 0% (0)
Ne, vůbec 0% (0)
Ne 42.9% (3)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement