Arthur Weasley a Molly Weasleyová

16. january 2017 at 3:03 | ┼Nemessis mor Morticie ┼ |  Crazy mess of Three Worlds- characters

Arthur Weasley

Věk 45 Let, +- nějaký ten rok
Pohlaví Muž
Druh Člověk / kouzelník
Titul Člen FŘ, Pracovník na Ministerstvu Kouzel
Role Vedlejší
Karma Kladná
Autor Joanne Kathleen Rowlingová
Hraje Mark Williams

Blízcí Ron Weasley, Fred Weasley, George Weasley, Molly Weasleyová
Výskyt Harry Potter, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Princ dvojí krve
Arthur Weasley se narodil 6. února 1950 jako čistokrevný kouzelník Septimovi a Cedrelle Weasleyovým. Navštěvoval Bradavickou školu čar a kouzel v letech 1961-1968 jako student Nebelvírské koleje.
Po škole se oženil s Molly Prewett, se kterou měl šest synů a jednu dceru. Billa, Charlieho, Percyho, dvojčata Freda a George a Rona a nejmladší byla jejich dcera Ginny.


Krátce po absolvování Bradavic se Arthur oženil s Molly, kterou poznal v Bradavicích. Jejich manželství se muselo trochu urychlit vzhledem k tomu, že Lord Voldemort získal moc a schylovalo se k první kouzelnické válce. Během ní měl Arthur s Molly 7 dětí. Válka skončila krátce po narození nejmladšího dítěte - dcery Ginny. Po válce se mnohým stoupencům pána Zla - Smrtijedům nedostalo řádného trestu a zůstali na svobodě. Jedním z nich byl Lucius Malfoy, který prohlašoval, že byl pod kletbou Imperius. Arthur si stál za tím, že Malfoy lže a tak se jejich nenávistné vztahy ještě prohloubily.


Molly Weasleyová
Věk 42 - 48 let
Pohlaví Žena
Druh Kouzelník
Titul Kouzelník, členka FŘ
Role Vedlejší
Karma Kladná
Autor Joanne Rowlingová
Hraje Julie Walters

Blízcí Arthur Weasley, Harry Potter, Charlie Weasley, Bill Weasley, Ron Weasley
Výskyt Harry Potter, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Ohnivý pohár

Molly je matka Rona a jeho sourozenců-Billa, Charlieho, Freda, George, Percyho a Ginny. Jejím manželem je Arthur Weasley a společně s ním se stala členkou Fénixova Řádu. Bydlí v "Doupěti" a je stejně jako všichni z rodiny poměrně chudá. Je jí hrozně líto, že musí všem svým dětem kupovat věci z druhé ruky.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Těšíš se na povídku Šílené patálie Tří světů?

Ano moc 57.1% (4)
Ano 0% (0)
Ne, vůbec 0% (0)
Ne 42.9% (3)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement